Akçay’da Gezilecek Yerler

Akçayda gezilecek yerler
Nis15

Akçay’da Gezilecek Yerler

Akçay Rehberi 0 comments

Akçay’da gezilecek yerler ve Akçay’ın mutlaka gidilmesi gereken yerleri bu yazımızda sizinle paylaşmaya çalışacağız. Doğal, kültürel ve tarihi güzellikleri sayesinde, tatil süresince bir çok Akçay’da görülmesi gereken yerler vardır. Özellikle Akçay çevresindeki tarihi yerler, başlı başına bir tatil programı oluşturmaktadır.

Bu yazımızda çok yönlü bir yaklaşımla Akçay’da gezilecek yerler başlığı altında tarihi, turistik, eğlence, doğa vb. bir çok kategoriden yerler kısaca özetlenecektir. Kategori bazlı olarak, görülmesi gereken yerler daha detaylı olarak bloğumuzda yer alacaktır.

Sarıkız Heykeli (Cumhuriyet meydanı)

Sarıkız Heykeli

Efsanevi sarıkız destanın simgesi olan sarıkız heykeli, Akçay’ın merkezindeki cumhuriyet meydanında yer almaktadır. Akçay hatıra fotoğraflarının vazgeçilmez figürü hiç şüphesiz sarıkız heykelidir.

Akçay Kordonu

Akçay Kordonu

Akçay tatilinizde en fazla hoşunuza gidecek yerlerden biri de Akçay kordonudur. Bir çok kafe, restoran, alışveriş ve eğlence mekanları Akçay kordonu boyunca yer almaktadır. Kordon boyunca ister çay bahçesi ve kafelerde, ister banklarda veya kumsalda oturup, Ege denizi ile Kazdağları’nın esintisini aynı anda hissedebilirsiniz.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>